Máš zajímavý nápad nebo námět?

Pokud se to týká nového výrobku nebo služby, případně zlepšení stávajích výrobků či služeb - využij toho :-)

Máš zajímavý nápad nebo námět?

Máš zajímavý nápad nebo námět na zlepšení u výrobku nebo služby? Využij toho! Může se to týkat jakéhokoliv výrobku nebo služeb z různých oborů - elektronika, výpočetní technika, stavebnictví, potraviny, mobilní technologie, cestovní ruch, zdravotnictví... Možností je celá řada a dobré nápady jsou dnes opravdu ceněny :-)

Doporučujeme tedy:

1. Co může být zajímavým nápadem nebo námětem
Možná si řekneš, že tě nic nenapadá. Že bys něco moc rád vymyslel, ale nevíš co a jak. Omyl! Mnohdy se může jednat o drobnost - myšlenku, ze které může vzejít "velká věc". Může se jednat o zcela nový výrobek nebo službu. Může to také být vyladění (zlepšení) stávajících výrobků nebo služeb. Např. používáš nějaký výrobek a vadí ti jeho "uživatelské možnosti" - prostě přivítal bys to a to. Obdobně se může jednat o službu. Je také možné, že ti daná služba nebo výrobek prostě chybí - není na trhu. Nebo se věnuješ nějakému koníčku a "něco ti chybí či vadí".. Tak to jsou přesně ty nápady, který může být k nezaplacení :-)

2. Vše si pořádně promyslet a připravit
Pokud máš zajímavý nápad, je to moc fajn. Doporučujeme ovšem nespěchat (netlačí-li tě např. čas nebo finance) a vše si postupně promýšlet, zkvalitňovat, upřesňovat... Dobrá myšlenka je základ. Nicméně jedná se o první fázi. Pak následuje fáze vývoje - a tu doporučujeme nezanedbat. Díky neustálému promýšlení pro a proti tak může tvá myšlenka "růst" a "zrát". Využij toho. Máš-li chuť nebo potřebuješ-li pomoc, můžeš nás také kontaktovat :-)

3. Neboj se zeptat
V rámci našich časových možností jsme připraveni ti pomoci, bude-li to v naších silách. Proto se neváhej na nás kdykoliv obrátit s dotazem, námětem, nápadem nebo myšlenkou... Určitě nemáš co ztratit :-) Máš-li možnost, neváhej se zeptat také lidí ve svém okolí, lidí, kterých si vážíš na jejich názor. Nicméně buď v tomto opatrný! Z několika důvodů...

4. Buď opatrný
Opatrnost je velmi důležitá, především u nových nápadů a námětů. Proč? Jednoduše -dobrá myšlenka je mnohdy základem úspěchu. A dobrých nápadů není nikdy dost... Proto jsou žel jedinci, kteří se neštítí "přiživovat" na nápadech druhých... Proto doporučujeme opatrnost a předevší, je-li možné - tak Boží vedení a Jeho ochranu :-)

5. Rozhodni se pro realizaci
Pokud máš jistotu, že se ti myšlenka, námět, nápad líbí a je přínosem pro druhé, neváhej s jeho realizací. Vše můžeš realizovat sám na vlastní pěst, můžeš také využít pomoci realizátorů projektu Směřovat výš! nebo oslovit kohokoliv z potencionálních partnerů (výrobní, obchodní, provozovatele služeb, investiční fond, apod.)

6. Proč vlastně jít do realizace
Proč je dobré nápad nebo myšlenku realizovat? Z prostého důvodu. Můžeš tak pomoci mnoha lidem (je-li to nápad dobrý), můžeš jim ulehčit práci a jejich život, můžeš jim pomoci z jejich problémů a starostí - dalo by se pokračovat. Jedním z důvodu je i ten, že můžeš získat zajímavé finanční prostředky (někdy jednorázové, nejčastěji ovšem pravidelné), kvalitnější a stabilnější zaměstnání (nyní i v budoucnu), větší klid v životě nebo např. otevřít nové možnosti pro svůj růst...

7. Počítej s Pánem Bohem!
Pustíš-li se do promýšlení svého nápadu nebo námětu, případně do samotné realizace, máš možnost být v tom sám nebo druhá možnost - počítej s Pánem Bohem. Pros Pána Boha o moudrost a vedení, o nové nápady a myšlenky. Pros jej o moudrost - např. koho oslovit, s kým spolupracovat, atd. To je totiž ta nejlepší a nejjistější cesta - neboť jen On ví, co je pro tebe nejlepší a jak by nápad a myšlenka mohla co nejlépe uspět (mnohdy záleží na drobnostech). Bude-li to Jeho vůle - jistě ti tvou aktivitu bohatě požehná...

 

Page generated in 1.2716 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál